A sárkányeregetés kedvelt szabadidős tevékenység, történelme pedig már több mint 2000 éves múltra tekint vissza. Kínából ered. Vannak olyan források, amelyek szerint egy feltaláló szerkesztett egy famadarat, amely napokig a levegőben tudott maradni. A zsinóros változat 200 év múlva ugyancsak Kínában bukkant fel, majd elterjedt egész Ázsiában. Az alapja mindenhol ugyanaz volt, csak az anyag és a díszítése különbözött. Készülhetett papírból, selyemből és pálmalevelekből.
A látványt ugyanannyira fontosnak tartották a készítők, mint a reptetési technikát vagy a zsinórok számát.
A középkorban Európa-szerte ismertté és népszerűvé vált. Olyannyira, hogy Franciaország parkjaiban be is kellett tiltani, mert a sok sárkányeregető állandóan vitába keveredett egymással.
Leonardo da Vinci a 15. században vázlatokat készített az embert magasba röpítő szerkezetről, majd tudományos kísérletek is foglalkoztak a témával. Az embert mindig is érdekelte a repülés, gondolj csak Daidaloszra és Ikaroszra!
Most, hogy röviden megismerkedtél a sárkányeregetés történetével, bizonyára felmerült benned a kérdés, hogy hogyan reptess sárkányt.
Az alapszabály az, hogy megfelelő erősségű szélben tudod ezt megtenni. Sem a szélcsend, sem a vihar nem alkalmas rá. A szélnek háttal állj, a sárkány legyen a széllel szemben. Az eresztőzsinórt óvatosan adagold, mindig legyen feszes. Ha a szélerő jó, akkor nem kell futnod, a segítőd felemeli neked. Ha már fent van, akkor a zsinór eresztésével magasabbra kormányozhatod, feltekerésével pedig leengedheted. Egy kis gyakorlattal már manőverezhetsz is vele. Most bonyolultnak tűnik, de amikor majd kipróbálod, nem lesz az, meglátod!
Kropokné Kiss Éva