Figyelem! Folytatás következik. Színvarázs a hatodik játék a sorban. Ehhez nagyon sok kupak kell, lehetőleg különböző színekben. Papírtányérokra rögzítsd őket, majd írd fel a színeket egymás után. Ha felragasztod, akkor tartósabb lesz, nem esik le egyik darab sem, és máskor is játszhatsz vele.
Számolós a hetedik játék neve. Korongok helyett segít a matekban (összeadásban és kivonásban). Az egyszerűbb matematikai műveletek begyakorlására kitűnő ötlet.
A nyolcadik ennek a továbbfejlesztett változata. Vegyél egy kartont, és írd fel rá a számokat egytől húszig, majd ugyanígy a kupakok tetejére is. Szintén fejleszti a számolási készséget, koncentrálni is megtanít. Megteheted még azt is, hogy az ábécé kis- és nagybetűit írod fel, párosítod a kisbetűket a kisbetűkkel, a nagybetűket pedig a nagybetűkkel.
A kilencedik játék: Nyomda. Szintén több változatról beszélhetünk. Az enyémhez szivacsdarabokból vágj kis számokat. Utána ragaszd fel a kupakok külső oldalára, mártsd tintába, festékbe, és már nyomdázhatsz is. Itt az újabb lehetőség arra, hogy ismét számokkal foglalkozz.
Az utolsóhoz érkeztünk, a tizedik játékhoz. Óra néven ismert. Szükséges hozzá 12 azonos színű, méretű kupak, mindegyikre írj fel számokat 1-től 12-ig. Egy nagyobbat ragassz középre, ez az óraszerkezet. Illeszd köré a 12 órát jelző tetőt, középre pedig tegyél fel két mutatót, és már indulhat is a játék.
A cikk első 5 játéka a felsősökhöz, a második 5-ös a kicsikhez (óvoda, alsó tagozat) szól. A következő 5 a középiskolásoknak ad tippeket a szabadidő eltöltésére. Hamarosan jelentkezem vele.
Kropokné Kiss Éva