Ha a legtöbb szülőhöz hasonlóan te is azt szeretnéd, hogy a gyermeked jól teljesítsen az iskolában, legyen eredményes, felelős és független, legyen tisztelettudó, élvezze a pozitív kapcsolatokat veled és másokkal, legyen empatikus és gondoskodó, hogy boldog, egészséges és teljes élete legyen.
De mennyi időt szánsz ezeknek a céloknak az elérésére?
Ha a szülők többségéhez hasonlítasz, akkor valószínűleg a legtöbb idődet csak a napi teendők elvégzésére fordítod. Ahelyett, hogy segítenél gyermekednek kiteljesedni, az időd jelentős részét arra fordítod, hogy túléljétek a napot.
Azért, hogy elkerüld a túlélési üzemmódot, ha dühös vagy frusztrált vagy, lépj egyet hátra. Gondolkodj: a düh és a frusztráció vajon milyen hatással lesz rád vagy a gyermekedre?
Inkább találj módokat arra, hogy minden negatív élményt tanulási lehetőséggé alakíts számára. Még a legsúlyosabb hisztik is értékes agyformáló pillanatokká válhatnak, ha a tanításra összpontosítasz, nem pedig megpróbálod ellenőrzés alatt tartani a gyermeket.
Tartsd egészséges perspektívában az életedet, és folyamatosan koncentrálva dolgozz az egyik legfontosabb célodon, a jó kapcsolat kiépítésén és ápolásán a gyermekeddel.
Ez az írás a „Csak jobb szülő lehetsz” sorozat egyik része.